Mācību video

Rumbas pamatsoļi iesācējiem

Rumbas video nodarbība iesācējiem

Šajā mācību video mēs iemācīsimies latīņamerikas deju slēgto satvērienu. Iemācīsim jums rumbas alternatīvo pamatsoli. Svarīgi jau no sākuma apgūt rumbas dejai raksturīgo svara pārnešanu, taisnojot ceļus un izmantojot kubiešu gurnu kustību. Slēgtais pamasolis ir visbiežāk izmantotais pamatkustības veids. Lai deja kļūtu interesantāka pievienosim dāmas zemrokas griezienus un tad visu apvienosim nelielā kompozīcijā.

Visā pasaulē tiek dejotas divas Rumbas versijas

Starptautiskā Rumba
tika izveidota Eiropā, kad M. Pierre salīdzināja izveidoto amerikāņu stila Rumbu ar to ko dejo Kubas dejotāji. Starptautiskais stila Rumbā ritms ir : ātrs, ātrs, lēns un to dejo uz 2., 3. un 4. sitienu 4/4 takstsmēra mūzikā. Šī pamasoļa struktūra ir līdzīga dejas ča-ča-ča pamasolim. Abi stili tika aprakstīti deju tehnikas grāmatās 1955. gadā.

Amerikāņu Rumba
tika izveidota Amerikā laika posmā no 1913. līdz 1935. gadam. Filma “Rumba”, kas nonāca uz ekrāniem 1935. gadā, pievērsa sabiedrības uzmanību šim dejas stilam. Amerikāņu stila Rumbā tiek mācīts kvadrātveida pamatsolis ritmā: lēns, ātrs, ātrs. To dejo uz 1., 3. un 4. sitienu 4/4 takstsmēra mūzikā.

Starptautiskā stila latīņamerikas dejas
Rumba ir viena no dejām, kas guvusi popularitāti balles dejās un sporta deju starptautiskajās sacensībās. Tā ir lēnākā no piecām latīņamerikas dejām. Pārējās dejas ir samba, ča-ča-ča, pasodoble un džaivs. Rumba tika aizgūta no ritmiskās Kubas dejas ar nosaukumu Bolero. Starptautiskā stila rumba ir lēna deja ar tempu aptuveni 100 sitieni jeb 25 taktis minūtē.

Kubiešu dejām raksturīgās gurnu kustības
Balles dejas Kubā ir pazīstamas ar soļiem, kuru laikā dejotāji iztaisnojo ceļus. Lai gan tas reti tiek dejots straujā Salsā, tomēr lēnajā Rumbā šī tendence ir ļoti izteikta. Iztaisnojoties kājai notiek kontrolēta kustība gurnos: sāniski un ar nelielu rotāciju. To sauc par kubiešu gurnu kustību.

 

Piesakies deju kursiem deju centrā Forte

Pieaugušo deju kursi iesācējiem
no 15. janvāra
, trešdienās 18:30-19:30
Skanstes iela 43, Rīgā

Dalības maksa:
40 € par 8 nodarbībām no cilvēka

Ja gadījumā pēc pirmās nodarbības izlemsiet, ka grupa nav Jums piemērota un neturpināsiet, tad nekas nav jāmaksā.

Ir jautājumi?
Jebkādu neskaidrību, ieteikumu vai jautājumu gadījumā sazinieties ar mums šeit.

Seko mums sociālajos tīklos
Facebook
Youtube
Twitter
Instagram

 

Did you like this? Share it!